Advanced Threat Analytics (ATA) Sizing Tool

95
Görüntüle

AORATA firması tarafından geliştilen ve Microsoft’un yeni güvenlik ürünü olan Advanced Threat Analytics’in deploy edilmesi sürecinde Active Directory üzerindeki paket yoğunluğuna bakılarak deployment için gerekli olan sunucuların doğru konumlandırılması için sizing tool yayınlandı.

Advanced Threat Analytics (ATA) Sizing tool (v2.5.8) adıyla TechNet galeride yer alan tool, Active Directory üzerinde 24 saat çalışarak paket ölçümünü yapmanın yanı sıra DC üzerindeki ram ve CPU kullanımı da raporlamaktadır.

 

Galeri’den ulaşarak indireceğiniz tool’u rar’dan çıkarınız ve bulunduğu dizine cmd ile gelerek Active Directory üzerinde tool’u çalıştırınız.

 

Sonrasında yukarıdaki resimde görüntüleyeceğiniz gibi ATASizinToolResults adında bir excel dokümanını exe’nin bulunduğu dizine atacaktır.

 

24 saat çalıştıktan sonra sağlıklı bir şekilde paket ve hardware analizi yapan tool için çıktıyı inceleyelim.

 

 

Ortamımda bulunan 1 adet DC sunucusu üzerinden çekilen paket 317 buna göre ATA Capacity planına bakmak gerekirse ;

 

ATA Center :

Saniyede 317 paketin geldiği DC için yukarıdaki tabloda yer alan 2 core 32 GB ram donanımına sahip ATA Center konumlandırılması doğru olacaktır.

Her ne kadar demo ortamındaki bir sunucu çıktı olsada bu veri aktif olarak çalışan bir DC’den verinin export edilmesi doğru donanımlarda ATA Center konumlandırılmasını sağlayacaktır.

ATA Center üzerindeki database 21 günde bir kendisini sıfırlayarak log tutmakta, buradaki storage planında bu ayrıntıyı göz önünde bulundurmak önemli olacaktır.

ATA Gateway :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.