Azure Information Protection – Part 2

69
Görüntüle

Azure Information Protection – Part 1‘de ürüne genel olarak göz gezdirdik, bu makalede ön gereksinimlerden bahsedeceğim ve sonrasında bir demo hesabı üzerinde ürünün özelliklerini kullanmaya ve incelemeye başlayacağız.

Ürünü kullanmak ve test etmek için öncellikle bir Azure Active Directory ve Azure Rights Managemet Servisi’ne ihtiyaç var. Mevcut Office 365 aboneliğiniz var ise zaten bir Azure Active Directory’e sahipsiniz, E3 ve E5 pakete sahipseniz RMS’i aktifleştirmeniz yeterli olacaktır eğer paketleriniz daha alt bir paket ise Hizmet Satın Al diyerek deneme olarak RMS’I ekleyebilirsiniz.

Üyelik açma işlemlerini tamamladıktan sonra dilerseniz support ettiği client ve office versiyona bakalım.

Desteklenen client versiyonları :

-Windows 10 (x86, x64)

– Windows 8.1 (x86, x64)

– Windows 8 (x86, x64)

– Windows 7 Service Pack 1 (x86, x64)

Yukarıdaki client versiyonlarına sahipseniz işletim sistemi üzerinde Microsoft .NET Framework 4.6.1 güncellemesini yapmanız gerekmektedir.

Desteklenen mobil cihaz versiyonları :

-Windows Phone: Windows Phone 8.1

-Android phones and tablets: Minimum version of Android 4.0.3

-iPhone and iPad: Minimum version of iOS 7.0    

-Windows tablets: Windows 10 Mobile and Windows 8.1 RT

Desteklenen uygulamalar :

Şuan için Outlook, Word, Excel ve PowerPoint fakat RMS Sharing Application’da olduğu gibi non-Microsoft uygulamaların sınıflandırılması ve etiketlenmesinde desteğinin geleceği söylenmektedir.

– Office 2016

– Office 2013 with Service Pack 1

– Office 2010

Şirket içi firewall kullanıyorsanız servislere erişim için Office 365 URLs and IP address ranges sitesi üzerinden Microsoft servislerine çıkışa izin veriniz.

    Ek olarak TCP 443, rmsibizaapiprod.cloudapp.net izin vermeyi unutmayınız.

Makale serisine Azure Rights Management üzerinde template oluşturma ile devam edeceğiz. Ve sonrasında oluşturduğumuz template ile Azure Information Protection toolu kurduğumuz bir bilgisayarda bir dökümanı verilen sınıf veya etikete göre şifreleyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.