Azure Information Protection – Part 3

69
Görüntüle

Aşağıdaki özel link üzerinden Azure Information Protection’a ön izleme sürümünde olduğu için erişebilirsiniz.

https://portal.azure.com/?microsoft_azure_informationprotection=true

Link ayrıntısında görüntülediğiniz gibi ön izleme olarak çıkan Azure Information Protection, yeni Azure portalında kullanıma açıldı.

Yukarıdaki linke tıklayarak Azure Information Protection’u aktif etmeden önce, Azure Rights Management Services üzerinde bir template oluşturalım.

https://manage.windowsazure.com üzerinde login olduktan sonra Active Directory tabında Rights Management servisini aktifleştirdiğiniz kısımda çift tıklayarak içeriye giriniz ve ‘Create a new rights policy template’ diyerek yeni template oluşturma adımlarına başlayalım.

Yeni bir policy oluşturmak istediğinizde aşağıdaki gibi pop-up çıkacak ve oluşturulacak template’e ilişkin dil, isim ve açıklama girmenizi isteyecek.

Yukarıdaki alanları doldurdukta sonra template düzenleme işlemine geçebiliriz.

Rights sekmesinde bu template’i kullanacak kullanıcı ve grupları belirliyoruz. Sonrasında next diyerek geçtiğimiz stepte, custom seçeneği ile ilerleyerek sadece görüntüleme iznini template’e veriyoruz.

Şuan da oluşturduğumuz template Azure Information Protection için kullanılabilir halde yukarıdaki link üzerinden erişebileceğiniz portalda AIP’i etkinleştiriniz.

 

Bir sonraki makalede Azure Information Protection konfigürasyonlarını inceleyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.