Azure Information Protection – Part 6

65
Görüntüle

ADAL authentication teknolojisini kullanarak bağlandığımız Azure Information Protection, client bilgisayarında yani toolu kurulu olduğu bilgisayarda https://rmsibizaapiprod.cloudapp.net/api/policy adresine istek yaparak mevcut policyleri alır. Dolayısıyla gereksinimlerde sıraladığımız 443 üzerinde https://rmsibizaapiprod.cloudapp.net erişimi bu nedenle önem kazanıyor.

Kullanıcı authentication işlemini yapamıyorsanız, kullanıcı lisansını kontrol edin ve firewall üzerindeki konfigürasyonu gözden geçirin.

Peki, download edilen policyler bilgisayarda hangi lokasyonda tutuluyor? Kullanıcının şuan için Word, PowerPoint, Excel ve Outlook uygulamalarında kullanabildiği Azure Information Protection uygulaması log dosyalarına nereden erişelebiliyoruz?

Evet, erişebiliyoruz, %localappdata%\microsoft\MSIP içerisinde log dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

NOT: Azure portal üzerinden Azure Information Protection’a ait bir değişiklik yaptınız ve Publish ettiniz, yaptığınız değişikliğin yansıması için açık olan Word, Excel, PowerPoint ve Outlook uygulamalarını kapatıp açınız, tekrar iletişim kurarak güncel policy alacaklardır.

En son bağlantının ne zaman kurulduğu uygulamarınızın üst kısmında yukardaki görsel şeklinde olan Protect butonuna tıklayarak Help and Feedback sayfasından en son kurulan bağlantıyı, bağlantısı yapılmış olan kullanıcıyı ve policy durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Send feedback diyerek toolun son durumuna ilişkin log dosyanızı Outlook ile ilgili birime mail gönderebilirsiniz.

Run diagnostics kısmı geliştirilmekte, bir sorun yaşandığında buradan iyileştirme ve raporlama yapılabilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.